Kariéra

WorldStar Award for Packaging pre Grafobal

Najvyššie ocenenie pre obaly vo svete WorldStar Award for Packaging získal najnovšie v celosvetovej konkurencii GRAFOBAL, akciová spoločnosť, Skalica za dva svoje výrobky: jubilejnú darčekovú kazetu na vázu (v kategórii luxusný tovar) a darčekový obal na pralinky (v kategórii potraviny). Hviezdne ocenenie pre najunikátnejšie a najekologickejšie obaly tak tohto roku putuje opäť aj na Slovensko.

Grafobal po vyše 110 rokoch nepretržitej výroby získal toto hviezdne označenie pre obaly, vnímané ako „Obalový Oscar“ celkovo už dvanásťkrát.
Oba unikátne obaly, ktoré najnovšie vybojovali Grafobalu ocenenia WorldStar sú určené pre rovnako výnimočné slovenské produkty. Prvý – sklenená váza, je výrobok RONA, a.s. Lednické Rovne a druhý - pralinky ILLUI, dodáva CACAOTICA, s.r.o. Pezinok.

Darčeková kazeta na vázu - 110. výročie
Obal na vázu sa skladá z dvoch častí. Vonkajší obal má špeciálne skladanie, ktorého vrchná časť korešponduje s vizuálom pozvánky na oslavu 110. výročia, pri ktorom bola váza odovzdávaná ako darček. Zatváranie upevňuje magnet, pričom hlasité zaklapnutie oznámi bezpečné uzatvorenie kazety. Vnútorná dvojplášťová robustná vložka vynikajúco fixuje ručne vyrábanú vázu s neobvykle vysokou hmotnosťou. Odľahčená decentná grafika vo firemných farbách zasa pôsobí ľahko a elegantne. Tenké pásiky tactile laku zvýraznené jemným rastrom sivej dodávajú obalu perspektívu a hĺbku.

Servírovací obal na pralinky ILLUI
Limitovanú sériu darčekového obalu na pralinky charakterizuje dôraz na perfektnú prezentáciu jeho obsahu, keď sa obal po doručení obdarovanému sám stáva servírovacím podnosom. Konštrukcia pozostáva zo zásuvky, dvoch rukávov a vložky. Rukávy, po úplnom vytiahnutí, slúžia ako nohy servírovacieho stolíka. Zlatá vnútorná vložka je fixovaná v správnej polohe niekoľkými jazýčkami, ktoré zapadajú do vymedzovacích otvorov v zásuvke. Luxusno-minimalistická grafika prezentuje brand ILLUI na obidvoch rukávoch pri zatvorenom obale a taktiež aj v „servírovacom móde“  na oboch nohách stolíka.

Novinky / WorldStar Award for Packaging pre Grafobal - foto
Novinky / WorldStar Award for Packaging pre Grafobal - foto
Novinky / WorldStar Award for Packaging pre Grafobal - foto
Novinky / WorldStar Award for Packaging pre Grafobal - foto
Novinky / WorldStar Award for Packaging pre Grafobal - foto

Zoznam noviniek