Kariéra

Účinná pomoc Grafobalu pokračuje

Finančný dar 15-tisíc eur získali zamestnanci so zdravotným postihnutím skalickej chránenej dielne a denného stacionára občianskeho združenia MIKÁDO. Symbolický šek im počas posledného júlového víkendu ako spoločný dar za Grafobal Skalica a ŠK Slovan Bratislava odovzdali Richard Kohút a Ivan Kmotrík, ml.

Dar môžu využiť najmä na zachovanie a rozvinutie svojich aktivít, zameraných na zmenu kvality spôsobu života občanov s mentálnym, telesným a zmyslovým postihnutím a občanov v sociálnej núdzi, či tiež na obnovu a regeneráciu síl.   

„Je dôležité, aby sme aj v tejto ťažkej dobe, keď veľa spoločností trpí viac než počas poslednej krízy v roku 2008, mysleli na tých najzraniteľnejších. Teším sa, že sa nám podarilo spojiť sily a pomôcť OZ Mikádo. Títo ľudia totiž potrebujú pomoc v akomkoľvek čase aj mimo pandémie, ktorá nás všetkých ovplyvnila,“ vyhlásil Richard Kohút, generálny riaditeľ spoločnosti Grafobal.

Skalický Grafobal tak pokračuje v účinnej pomoci tam, kde je zvlášť potrebná. Napríklad už po začiatku šírenia koronavírusu začal Grafobal adresne poskytovať kvalitný zdravotnícky materiál, ochranné a dezinfekčné prostriedky. Okrem iného, ešte v čase ich nedostatku, napríklad výlučne bavlnené baktério-statické trojvrstvové, opakovane použiteľné, hygienické rúška s iónmi striebra.

Pomoc Grafobalu pri ochrane proti ochoreniu Covid-19 mali možnosť využiť nielen Fakultná nemocnica s poliklinikou, Jeséniov domov sociálnych služieb, či samotní obyvatelia mesta Skalica, ale aj pracovníci sociálnych služieb a seniori v mestách Gbely a Holíč, či v obciach Oreské, Močidlany, Kátov, Vrádište, Mokrá Háj, Chropov, Radošovce a Koválovec.


Zoznam noviniek