Kariéra

Grafobal ocenili v Brazílii

Najvyššie ocenenie pre obaly vo svete WorldStar získal najnovšie v celosvetovej konkurencii GRAFOBAL, akciová spoločnosť, Skalica za výrobok: ,,Darčekový obal LYRA – Čokoládová knižnica". Prestížny produkt, ktorý vyvinuli a vyrobili pracovníci GRAFOBAL vyhodnotila ako jeden z najlepších vo svete nezávislá medzinárodná porota na 99. celosvetovom obalovom fóre v brazílskom Rio de Janeiro.

Grafobal sa po vyše 110 rokoch nepretržitej výroby do súťaže WorldStar Awards 2018 v stále náročnejších podmienkach nielen nominoval, ale následne tiež získal toto hviezdne označenie pre obaly - opäť ako jediný dodávateľ zo Slovenska. Vyššiu náročnosť súťaže o WorldStar Awards 2018 potvrdzuje i rast jej účastníkov, keď do najnovšieho ročníka sa zapojilo 318 (do ročníka predtým 193) nominovaných obalových projektov z 38 (predtým z 23) krajín.

Ocenený ,,Darčekový obal LYRA – Čokoládová knižnica" ako skupinový obal na šesť kusov čokolád zrozumiteľne, prostredníctvom jemne zlatených piktogramov, deklaruje hlavné benefity produktu. Zlatá fólia na prírodnom materiáli obalu pritom pôsobí harmonicky a jednoznačne priraďuje balený produkt k prémiovému segmentu. Prírodný hnedý „look“ a príslušné piktogramy sú spojovacím prvkom skupinového balenia a spotrebiteľských balení čokolády. Jednotlivé druhy čokolád sú zároveň rozlíšené charakteristickým grafickým motívom. Konštrukcia obalu čokolády je podobne, ako jej farebnosť, jednoduchá až minimalistická. Skupinové balenie pomocou opasku so zámočkom zaisťuje, a zároveň dokonale prezentuje balené čokolády. Použitie prírodného materiálu a minimalistickej grafiky zodpovedá charakteru výnimočných, ručne vyrábaných čokolád z kakaovej hmoty a čistého cukru, bez použitia chemických prísad.

Unikátny obal, ktorý najnovšie vybojoval Grafobalu ocenenie WorldStar, je tak určený pre rovnako výnimočný slovenský produkt: čokoládu Lyra Chocholate, vyrábanú na základe vlastnej receptúry, najmä z kakaa dovážaného z Kolumbie a Ekvádoru.

Novinky / Grafobal ocenili v Brazílii - foto
Novinky / Grafobal ocenili v Brazílii - foto
Novinky / Grafobal ocenili v Brazílii - foto

Zoznam noviniek