Kariéra

Desaťhviezdny Grafobal

Najvyššie ocenenie pre obaly vo svete WorldStar Award for Packaging 2016 získali v celosvetovej konkurencii dva výrobky Grafobalu: Darčekový obal na víno a kazeta CHRISTMAS CHEESE SELECTION – Kozí vŕšok.

Ocenenia WorldStar vybrala nezávislá porota spomedzi 293 nominovaných obalov z 35 štátov na svojom zasadaní v Indii počas vlaňajšieho októbra. Grafobal tak získal toto hviezdne označenie pre obaly, vnímané ako „Obalový Oscar“ celkovo už desaťkrát.

Darčekový obal na víno

Grafický návrh (Milan Chylo – COLOR BAND) vo vidiecko-vinohradníckom štýle nachádza  hodnotové paralely medzi produktmi spoločnosti Grafobal a vínom, pričom pripomína, že v Skalici pripadá zo všetkých miest v SR najväčší počet vinohradov na jedného obyvateľa. Novo vyvinutý a vyrobený obal v Grafobale pozostáva z dvoch častí. Spodná, s patentným trojbodovým lepením, po vložení fľašu štyrmi fixačnými klopami okolo hrdla bezpečne upevní v dvoch na seba kolmých osiach. Vrchný diel obalu je v správnej polohe fixovaný dvomi zámkami, ktoré s kliknutím zapadnú do otvorov v protiľahlých stenách. Pevné ukotvenie vrchnáku je docielené predpätým vyskladaním olemovania. Obal je opakovane, cez obrátený postup, uzatvárateľný.

Darčeková kazeta na syry CHRISTMAS CHEESE SELECTION – Kozí vŕšok

Kazeta Kozí vŕšok je kompletne navrhnutá a vyhotovená v Grafobale pre tri prírodne zrejúce syry trojuholníkového tvaru so slicerom (škrabkou na orezávanie syra) je určená pre výnimočné sviatočné okamihy. Dominantným prvkom dizajnu konštrukcie sú rovnoramenné trojuholníky. Popri trojuholníkovom tvare celého obalu je na štyri trojuholníkové priestory rozdelené aj jeho vnútro. Tri vypĺňajú rôzne prírodne zrejúce syry a vo štvrtom je zafixovaný slicer. Trojuholníkový tvar obalu symbolizuje vianočný stromček a štíty blízkych Tatier, pod ktorými sa pasú stáda oviec a kôz pre dosiahnutie najvyššej kvality mlieka.

Prevládajúca žltá farba obalu s jemnou grafikou pripomína prírodnú farbu syra. Na optický vnem nadväzuje i prekvapivo príjemný pocit pri uchopení obalu, ktorý sprostredkuje jeho špeciálny zamatový soft touch lak.

Novinky / Desaťhviezdny Grafobal - foto
Novinky / Desaťhviezdny Grafobal - foto
Novinky / Desaťhviezdny Grafobal - foto
Novinky / Desaťhviezdny Grafobal - foto

Zoznam noviniek