Kariéra

Výroba obalov z hladkej lepenky a polygrafia

GRAFOBAL, akciová spoločnosť so sídlom v Skalici, patrí so svojou 118 ročnou tradíciou vo výrobe obalov a polygrafických produktov, k lídrom na trhu strednej a východnej Európy. Spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami tvorí obalovú divíziu skupiny Grafobal Group, a. s.

Grafobal je špecialistom na výrobu ofsetom potlačených obalov z hladkej lepenky, vlnitej kašírovanej lepenky a ostatných polygrafických výrobkov. Najväčšou devízou je kvalitná tlač, široké spektrum zušľachťovacích technológií a inovačný potenciál našich špecialistov.

 
 

Naša ponuka

Obaly z hladkej lepenky

Obaly z hladkej lepenky patria ku kľúčovému výrobnému sortimentu spoločnosti GRAFOBAL. Často sa využíva zušľachtenie špeciálnymi povrchovými úpravami ako je reliéfna razba, studená razba fóliou, horúca razba fóliou, okienkovanie, UV lakovanie. 

zobraziť viac

Obaly z kašírovanej vlnitej lepenky

Obaly z kašírovanej vlnitej lepenky sú určené na spotrebiteľské a skupinové balenie krehkých a väčších produktov.  Ofsetom potlačená hladká lepenka sa v procese výroby vlnitej lepenky kašíruje na dvojvrstvovú vlnitú lepenku.  Vzniknutý materiál, kašírovaná vlnitá lepenka, je charakterizovaná kvalitnou ofsetovou potlačou typickou pre hladkú lepenku a zároveň pevnostnými a tlmiacimi vlastnosťami typickými pre vlnitú  lepenku. 

zobraziť viac

Kartonáž

Ponúkame transportné obaly z 3 a 5 vrstvovej vlnitej lepenky vo vyhotovení s hnedým, alebo bielym povrchom. Maximálny rozmer prírezu, ktorý dokážeme potlačiť 2-farebnou flexo potlačou je 1405 x 2810 mm. Zameriavame sa na výrobu klopových i vysekávaných krabíc podľa FEFCO katalógu. Tieto môžu byť strojovo alebo ručne lepené, ako aj ručne šité.

zobraziť viac

Etikety

Najčastejšie sa etikety používajú na označenie fliaš na pivo, víno, tvrdý alkohol, nealko nápoje, alebo ako obal na čokolády či mäkké balenie cigariet. Špecializujeme sa na výrobu vysekávaných etikiet rôzneho tvaru až do rozmeru 300 x 300 mm a rezaných etikiet z papiera. Na špeciálnych strojoch vyrábame papierové vrecká. Používajú sa najmä pre bankové účely aj ako darčekový obal na drobné predmety. Rozmery vrecka môžu byť: minimálne 65 x 55 mm, maximálne 118 x 220 mm.

zobraziť viac

Leporelá

Materiály a technológie využívané pri výrobe detského sortimentu spĺňajú tie najprísnejšie kritériá zdravotnej nezávadnosti a bezpečnosti. U najmenších detí rátame aj s neobvyklou manipuláciou s obalmi a preto používame materiály a technológie ako pre potravinové obaly. Tradičným sortimentom Grafobalu je i výroba leporiel – detských kníh. Ponúkame leporelá – klasické, rozkladacie (harmonikové), špirálované a priestorové s vyseknutými motívmi vystupujúcimi z otvorených knižiek. Atraktivitu leporela môže zvýšiť integrovaný hrací čip, alebo DVD nosič. Všetky leporelá vieme vyrobiť s obvodovým i vnútorným tvarovým výsekom. Ďalej ponúkame hracie plány a detské papierové hry. Všetky používané materiály majú atest zdravotnej nezávadnosti. Okrem štandardných zušľachťovacích operácií sa veľmi často u leporel používa laminovanie lesklou, alebo matnou fóliou.

zobraziť viac

Novinky

Galéria

Najvyššie ocenenie pre obaly vo svete WorldStar Award for Packaging získali nasledujúce výrobky spoločnosti.